ВИДЕО: Стојче Коцев, охридски фудбалски талент во тимот на ФК Работнички

Погледнете ги неговите најдобри фудбалски моменти во видеото изработено од Борче Димоски.

Стојче Коцев е надежен фудбалски талент од Охрид кој моментално игра во младинскиот тим на ФК Работнички. Тој има 17 години, а со фудбал се занимава од својата деветта година.

Претходно настапувал и за екипите на Еврофудбал, Искра Јуниор, Академија Пандев и Еуромилк.

Погледнете ги неговите најдобри фудбалски моменти во видеото изработено од Борче Димоски.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk