Фудбалерите ќе се подготвуваат во Охрид пред мечот со Албанија

Мечот со западниот сосед ќе означи старт на новите квалификации во кои Македонија ќе се сретне уште со великаните Шпанија и Италија, Израел и Лихтештајн.

Македонската фудбалска репрезентација во Охрид ќе се подготвува за првиот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија против Албанија. Игор Ангелсвски ќе ги собере репрезентативците на 30 август, а во Охрид ќе тренираат до 4 септември, ден пред мечот во Скадар.

фудбалери

Албанија која беше дел од Европското првенство во Франција и заврши со една победа во групната фаза, a Македонија ќе ја на реновираниот стадион и за првпат по европскиот подвиг, па се очекува голем интерес за натпреварот.

Мечот со западниот сосед ќе означи старт на новите квалификации во кои Македонија ќе се сретне уште со великаните Шпанија и Италија, Израел и Лихтештајн.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk