Галерија: Како изгледаше денешниот трансфер на власта?

Во мирна и коректна атмосфера, без голема помпа, се одвиваше денешниот трансфер на локалната власт: од досегашниот градоначалник Никола Бакрачески кон новиот Јован Стојаноски.

Куриозитет е тоа што и двајцата градоначалници: поранешниот и сегашниот се родени во 1970 година и заедно ги поминале училишните денови во основно и средно училиште.

Погледнете како изгледаше денешниот свечен чин во Општина Охрид низ објективот на ОХРИД 24.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk