ФОТО: Еднојазични албански членски карти во струшката библиотека

Фотографија од членска карта за градската библиотека во Струга ги разбранува социјалните мрежи.

членски Струга

Професорката Билјана Ванковска која ја сподели фотографијата на својот профил напиша:

„Членска карта за Градската библиотека во Струга! Сега се прашувам какви ли книги има таа библиотека?“

Каде е изгубен македонскиот јазик, прашуваат корисниците на социјалните мрежи.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk