ФОТО: Како си поминаа матурантите од ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“

Весела и разиграна забава која помина без ниту еден инцидент. Вака во една реченица може да се опише матурската прослава на учениците од ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“.

Како изгледаше нивниот свечен момент и зачекорување во светот на возрасните, погледнете од фотографиите во прилог.

матура ОЕМУЦ 1

матура ОЕМУЦ 2

матура ОЕМУЦ 3

матура ОЕМУЦ 4

матура ОЕМУЦ 5

матура ОЕМУЦ 6

матура ОЕМУЦ 7

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk