„Фајнл Фор“ турнирот за ракометарки – кадетки ќе се одржи во „Билјанини извори“

Завршниот турнир во ракомет – кадетска женска конкуренција ќе се одржи во салата „Билјанини Извори“ во Охрид в недела (2 април), информира Ракометната федерација на Македонија.

СЦ Билјанини

Организатор на „Фајнл Фор“ турнирот е екипата на Лихнид 2012.

Распоред на натпревари:

(Полуфинале, 11:00 часот) Металург – Лихнид 2012
(Полуфинале, 12:45 часот) Куманово – Вардар СЦЈС
(Натпревар за 3 место, 18:00 часот)
(Финале, 19:45 часот).

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk