ФОТО: Сѐ е подготвено за третото издание на ракометниот камп „Кирил Лазаров 7“

Привршуваат последните подготовки пред утрешното отворање на третиот по ред ракометен камп „Кирил Лазаров 7“ кој ќе се одржи во хотелот „Аквалина“ во Охрид во две смени од 20 јуни до 2 јули 2017 година.

Свое учество на кампот ќе земат околу 300 ученици од Македонија, но и од 10-тина други земји од регионот и пошироко.

Од организаторот на кампот, КМГ Спорт најавија дека и годинава, како и минатите изданија на кампот со децата ќе работи силен и докажан интернационален тим на ракометни професионалци.

ракометен камп 1

ракометен камп 2

ракометен камп 3

ракометен камп 4

ракометен камп 5

OХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk