Олимписки пливачки маратон викендов во Охрид

Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” Охрид, го најавува оджрувњето, за прв пат во Македонија, Олимпискиот пливачки маратон на 10 км.

малмаратон3

„Охрид 2017” ќе се реализира на 12 август во сабота на Охридското езеро на водената површина помеѓу старото пританиште на хотел Пала и хотелот Милениум.

Предвидено е стартот на трката да биде во 12 часот, а пристигнување на пливаите на целта се очекува околу 14 часот, кога ќе биде и доделувањето на медалита на победниците.

За регуларноста на пливачкиот маратон на 10 км, како олимписка дисциплина ќе се грижат судии –делегати д Меѓународната пливачка федерација ФИНА.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk