Бакрачески го означи стартот на 31 Охридски пливачки маратон

Пред самиот почеток на маратонот, градоначалникот Бакрачески на сите маратонци им посака среќен натпреварувачки ден, мирна вода и освојување на најдобар резултат.

Точно на пладне од Свeти Наум 15 пливачи во машка и 7 во женска категорија ја започнаа битката за освојување на тронот на 31 издание на Охрдскиот пливачки маратон.

маратон 1

Стартот на трката во 12 часот го означи градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески.

маратон 2

Пред самиот почеток на маратонот, градоначалникот Бакрачески на сите маратонци им посака среќен натпреварувачки ден, мирна вода и освојување на најдобар резултат.

маратон 3

Се очекува околу 17 часот да пристигнат и првите пливачи на целта на Градското пристаниште.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk