Маратонот низ објективот на ОХРИД 24

Во прилог погледнете ги фотографиите кои од градскиот кеј, фото финишот и пристигнувањето на маратонците на целта ги направи ОХРИД 24.

Попладнево во Охрид заврши 31 издание на Охридскиот пливачки маратон. Најбрз меѓу дваесет и двајцата учесници беше германскиот пливач Александар Стуџински со време од 5:15,145 часа. Кај дамите првата позиција ја освои италијанската маратонка Барбара Позобон, со време од 5:15:51 часа.

Манифестацијата е под покровителство на Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, а главен организиратор беше Општина Охрид во соработка со Пливачката федерација на Македонија, Агенцијата за спорт и млади и Сојузот на спортови од Охрид.

Во прилог погледнете ги фотографиите кои од градскиот кеј, фото финишот и пристигнувањето на маратонците на целта ги направи ОХРИД 24.

галерија маратон 1

галерија маратон 2

галерија маратон 3

галерија маратон 4

галерија маратон 5

галерија маратон 6

галерија маратон 7

галерија маратон 8

галерија маратон 9

галерија маратон 10

галерија маратон 11

галерија маратон 12

галерија маратон 13

галерија маратон 14

галерија маратон 15

галерија 1

галерија маратон 16

галерија 2

галерија маратон 17

галерија маратон 18

галерија 4

галерија 3

галерија маратон 19

галерија маратон 20

 

 

 

 

 

OХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk