Во сообраќајна несреќа кај Брежани загина тракторист

Во сообраќајна несреќа што попладнево се случила кај селото Брежани (Општина Дебрца) загинал возач на трактор.

полиција

Како што информираат од СВР Охрид, на местото на настанот е испратена увидна екипа, а причините за несреќата дополнително ќе бидат соопштени.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk