Неколку нови наслови во охридската библиотека

Нови наслови за охридските љубители на пишаниот збор. Од НУ Библиотека „Григор Прличев“ информираат дека нивниот книжевен фонд е збогатен за неколку нови дела.

книги библиотека

Станува збор за делата: „Линда” – Лејф Г.В. Першон, „Јас пред тебе” – Џоџо Мојес, „Орландо” – Вирџинија Вулф, „Мојот татко Пабло Ескобар” – Хуан Пабло Ескобар, „Љубов на два континента” – Марија Бабамова, „Во вортексот на остварените желби” – Ана Бучевиќ и „Љубовниците и мистиците” – Руми Џелалудин.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk