Дебрца: Маж се обидел да силува кандидатка за советничка на ВМРО-ДПМНЕ

Маж се обидел да силува кандидатка за советничка за општина Дебарца во штаб на политичка партија, ова било пријавено во Министерството за внатрешни работи. Чинот бил пријавен вчера по 18,40 часот и наводно се случил во просториите на штаб на ВМРО-ДПМНЕ во село Требеништа.

општина Дебрца

Според информациите од полицијата, лицето Ф.П. М. било пријавено дека се обидело да изврши полов напад над К.П., кандидатка за советничка за Општина Дебарца.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk