ОИШ Дебрца: Најостра осуда за настанот во Требеништа

ОИШ Дебрца, Кандидатот за градоначалник и кандидатите за членовите на советот најостро го осудуваат насилството и вчерашниот инцидент што се случил во просториите на изборниот штаб во село Требеништа, се вели во соопштението испратено до медиумите од Општинскиот изборен штаб Дебрца.

ВМРО-ДПМНЕ

„Ги повикуваме надлежните институции до крај да го расчистат случајот и да се превземат мерки согласно законите во Република Македонија“, повикуваат од ОИШ Дебрца.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk