Во Охрид ќе се промовира книгата „Масонски степени“ од Миле Миќуновиќ

Од НУ Библиотека „Григор Прличев” – Охрид информираат дека ќе се организира промоција на книгата „Масонски степени” и изложба на масонски книги од авторот проф. д-р Миле Миќуновиќ. Промотор на делото е м-р Милчо Јованоски.

масонски книги

Отворањето ќе се одржи во НУ Библиотека „Григор Прличев” – Охрид на 12 октомври (четврток) во 13 часот.
Изложбата ќе биде отворена до 18 октомври 2017 година.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk