ВИДЕО: Cheap Thrills на виолина во изведба на Петар Маркоски

Познатиот музичар од Охрид Петар Маркоски сними преработка на популарниот хит на Siа – Cheap Thrills.

Погледнете како звучи оваа песна во изведба на виолина:

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk