Во сабота ќе се осветува црквата на градските гробишта во Охрид

Дебарско – кичевската епархија ги известува православните верници дека на ден 21-ви октомври, сабота, ќе се осветува црквата „ Воскресение Лазарево“ на градски гробишта – Охрид, со почеток во 08:30 часот.

По осветувањето ќе се служи света архиерејска литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско – кичевски и администратор Австралиско – сиднејски г. Тимотеј.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk