Два германски филма вечерва пред охридската публика

Охридската публика вечерва ќе има можност да погледне два германски филма, во Центарот за култура „Григор Прличев”.

Крими драмата „Кој сум јас“ во режија на Баран Бо Одар започнува во 18 часот.

Во 20 часот е проекцијата на историската драма „Феникс“ во режија на Кристијан Петѕолд, со Нина Хос, Роланд Зехрфелд и Нина Кузендорф во главните улоги.

Цената на влезницата е 50 денари.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk