Трамп стана дедо по деветти пат

Претседателот на САД, Доналд Трамп деветти пат стана дедо откако неговиот син Ерик (33) го доби првото дете.

Трамп бебе

Ерик и неговата сопруга Лара (34) станаа родители на малиот Лук. Ерик е син на претседателот со неговата прва сопруга Ивана Трамп.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk