(ВИДЕО) Вујо ги загуби нервите: Умри бе, да не те гледам повеќе!

Спорт

Некогашниот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, се врати на кормилото на Загреб пред еден месец, но и покрај неговото доаѓање, хрватскиот првак бележи лоши резултати.

Последниот неуспех беше вчера, на гостувањето кај Мешков Брест во рамките на регионалната СЕХА лига, кога Загреб загуби со 33-29.

Натпреварот беше одбележен со тајм-аутот во стил на Вујовиќ, кој овојпат не бираше зборови за да му се обрати на еден од своите ракометари.

– Умри, умри бе, да не те гледам повеќе, кажа Вујо на тајм-аут.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged