(видео)7 жртви во пожар во Париз

Свет

Седум луѓе загинаа, а едно лице е сериозно повредено во пожар кој во понеделникот вечерта избувна во една зграда во богато париско населено место, соопшти пожарната служба.

Пожарот во трендовскиот 16-ти арондисман на француската престолнина, исто така, остави 27 лица – меѓу кои и тројца пожарникари – со мали повреди.

Француската полиција пожарот го третира како подметнат.

Една жена е притворена како дел од кривичната истрага.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged