Охриѓанец агресивно се однесувал кон полициски службеници

Охрид

На 29.11.2019 во 11.30 часот, на улицата „7 Ноември“ во Охрид, К.Л.(27) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои преземале службени мерки. Против него, ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged