Приведен охриѓанец поради насилно и агресивно однесување

Охрид

На 11.12.2019 година во 02.40 часот, во СВР Охрид приведен е А.С.(35) од Охрид кој претходно на улицата „8 септември“ го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и насилно однесување кон Д.М.(42) од Охрид. По целосно документирање на настанот, против А.С. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged