Македонија попладнево во решавачки дуел со домаќинот Австрија: Навивачите веруваат во победа

Спорт

Најдобрата ракометна репрезентација на Македонија попладнево од 18:15 часот против селекцијата на Австрија ќе го одигра третиот напревар на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка.

По минималниот триумф над Украина и поразот од Чешка во Виена македонските ракометари денес ги очекува нов предивик на еврошампионатот без право на грешка.

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац вчера изјави дека тимот оди на победа во последниот меч против домаќинот Австрија.

Бојан Лах и Давид Сок од Словенија ќе ја делат правдата на дуелот од групата „Б“ помеѓу Македонија и Австрија.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged