Охриѓанка уапсена на аеродромот во Скопје

Охрид

На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ вчера во 18:10 часот била лишена од слобода Ј. Д. (47) од село Велестово, охридско. При пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси”, по наредба од Основен суд Гостивар.

Таа била предадена на полициски службеници од Полициска станица Карпош за понатамошна постапка.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged