Охриѓанец викал и непристојно се однесувал кон семејството

Охрид

На 14.01.2020 година, околу 18 часот,   на улицата „Охридски бригади“ во Охрид, 46-годишен охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир со карање, викање, дрско и непристојно однесување кон членовите на неговото семејство. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged