А1он: Општина Охрид немала пари за да ја урне дивоизградената база на Усеини

Охрид

Дивоизградената бетонска база во сопственост на бизнисменот и советник од Општина Охрид, Нефи Усеини, нема да се урива набргу, бидејќи општината нема пари, пренесува „А1ОН„.

Парите што останале во постојниот план, наменети за уривање дивоградби, се премалку за да се отстрани базата, која ниту Усеини нема во план да ја дислоцира, дознава „А1ОН“.

Охрид не може да распише ниту тендер за избор на нова фирма бидејќи во буџетот има останато уште пари за уривање.

Целиот текст на А1ОН

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged