Велосипедист тешко повреден во сообраќајна незгода во Охрид

Црна хроника

На 31.01.2020 во 13.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Даме Груев“ во Охрид, Б.С.(59) од Скопје, додека управувал велосипед, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. За настанот е известен Јавен обвинител,  а увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Охрид.

извор: МВР

OХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged