Тепачка во Охрид

Црна хроника

На седми овој месец, околу 00.30 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир во кој, Ц.И. (30) од селото Лешани-општина Дебарца, физички го нападнал М.Л. (22) од селото Белчишта. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид, согласно членот 12 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, против Ц.И. ќе поднесе соодветна пријава.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged