24-годишна охриѓанка почина од свински грип

Црна хроника

24 годишна девојка од Охрид починала на КАРИЛ од свински грип.

Лекарите велат дека девојката имала Даунов синдром, при што настанале компликации и смртта настапила поради тешко оштетување на белите дробови и црниот дроб.

Ова е втора жртва од сезонски грип по 5-годишното девојче со астма, кое почина вчера.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged