Нов случај на нападната девојка

Регион

На 04.02.2020  година, во полициската станица Струга пријавено дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга, М.Н.(23) физички ја нападнал Л.Ш.(18), двајцата од Струга. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged