17-годишен охриѓанец нападнат во Струга

Регион

На 07.02.2020 година околу 16 часот, на улицата „Маркс и Енгелс“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.Л. (23) од Струга, врз 17 годишно момче од Охрид. Напаѓачот е повикан во полициската станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged