60-годишна охриѓанка тешко повредена во сообраќајка

Црна хроника

На 17.02.2020 во 18.00 часот било пријавено дека на ул.„Будва“ во Охрид патничко возило „опел“, со охридски регистарски ознаки, управувано од К.П.(22) од Охрид удрило во велосипед управуван од Љ.Н.(60) од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Н., по што била пренесена во болницата „Св.Еразмо-Охрид“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид. 

извор: МВР

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged