Работник пронајден мртов во хотел во Охрид

Црна хроника

На 21.02.2020 околу 12,00 часот во СВР Охрид било пријавено дека хотел во населба Коњско, Охрид бил пронајден починат З.М.(45) од Скопје кој работел на реновирање на објектот. Од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, информираат од МВР.

извор: МВР

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged