Кражба во црква во село Дрслајца струшко

Црна хроника

На 06.02.2019 година во Полициската станица Струга било пријавено дека во периодот од 15.00 до 17.00 часот во црквата „Св.Недела“ во село Драслајца струшко, непознат сторител извршил кражба при што одзел пари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged