Сообраќајка кај Оровник, тројца повредени

Црна хроника

Вечерва околу 19 часот на магистралниот пат Охрид – Скопје во близина на селото Оровник, се случи сообраќајна несреќа. Според информациите во сообраќајката учествувале три возила, а има и три повредени лица, кои со полесни повреди се пренесени во специјалната болница „Св. Еразмо“. Екипи на СВР Охрид извршија увид на местото на несреќата.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged