(ФОТО) Дожд уште денеска- од утре целосен пресврт на времето

Македонија

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престануваат. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од североисточен правец. Од утре следува период на стабилно и сончево време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во пораст.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged