УХМР: Сончево и топло време за викендот, во недела краткотраен дожд

Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе засилува на североистокот и во долниот тек на Повардарието.

Од сабота следува период со повремено зголемена облачност. Услови за слаб дожд ќе има во недела претежно на југоистокот, а потоа и во вторник кога ќе биде посвежо.

OХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged