(ФОТО) И денеска дожд, сонце за викендот

Охрид

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Од утре ќе настапи стабилизирање на времето со пораст на дневните температури.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged