Стефаноски: После ваква трагедија, најмалку што треба е оставка на одговорните во здравството

Македонија

Поранешниот директор на ФЗОМ, доктор Сашо Стефаноски, по трагедијата со смртните случаи на деца заболени од морбили, бара одговорност.

-Ова е трагедија од невидени размери! Сочувство до семејствата. Мора да се преземе одговорност за оваа ситуација во македонското здравство! Ова е недозволиво, неприфатливо и директна последица на неодговорност!  Мора да има оставки! Тоа е најмалку што може во овој момент, напиша тој на својот Фејсбук профил.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged