УХМР: Ни доаѓа период со доста високи температури

Охрид

Времето денеска ќе биде сончево и топло, во северните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а особено во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Во среда ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во четврток времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Во петок времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Во петок максималната температура ќе се искачи до 34 степени.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged