Во близина на авто камп во Охрид, полицијата пронајде риболовен алат и улов од риба

Охрид

На 20.05.2020 во 08.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во близина на авто камп во Охрид, во близина на брегот на Охридско езеро, биле забележани М.П.(65), Е.З.(35) и Е.З.(31), сите од Охрид, со риболовен алат и вреќи со улов, по што го напуштиле местото.

По издадена судска наредба, полициски службеници од СВР Охрид извршиле претрес во чамецот и била пронајдена поголема количина риболовен алат и улов од риба. Предметите и уловот се подигнати за понатамошна постапка.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: МВР

Please follow and like us:
Tagged