Скопјани го нарушиле јавниот ред и мир во Охрид

Охрид

На 22.05.2020 година околу 02 часот и 30 минути, на улицата „Никола Карев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање помеѓу А.Т.(21) и С.М.(17), двајцата од Скопје. Притоа, С.М. со удар со рака скршил стакло од влезна врата на зграда лоцирана на истата улица, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Двајцата се повикани во СВР Охрид по што ќе им бидат поднесени соодветни пријави, вели Димоски.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged