25-годишна охриѓанка повредена во сообраќајка на патот Охрид – Св. Наум

Охрид

На 23.05.2020 година во 12 часот, на  рег.пат Охрид-Св.Наум во близина на месноста „Кај Изворот“, случена е сообраќајна незгода во која учествувал  велосипед марка „GIANT“ управуван од   А.С.(25) од Охрид. 

– Таа, со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид и  по укажаната лекарска помош задржана е на понатамошно лекување, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged