Пијан охриѓанец нападнал двајца сограѓани

Охрид

На 23.05.2020 година во 20 часот, во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е М.Т.(61) од Охрид. Тој, околу 18.30 часот, на улицата „Абас Емин“ , во   алкохолизирана состојба го нарушил јавниот ред и мир, а потоа извршил  физички напад врз Ж.Р. и  С.Т. од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

– Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, вели Димоски.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged