Сообраќајка кај „Охридска банка“ – жена удрена од возило

Охрид

Пред околу половина час на булевар „Туристичка“ кај „Охридска банка“ случена е сообраќајна незгода информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

– Во незгодата со возило удрена е жена и таа е префрлена во Општата болница во Охрид, вели Димоски и додава дека увидот е во тек по што ќе бидат соопштени повеќе детали за незгодата.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged