(ФОТО) Охриѓани со порака до Шекеринска: „Пада Рада-Пада Влада“

Охрид

На малиот плоштад кај Долна Порта во Охрид осамна транспарент посветен на носителот на листата од СДСМ во петтата изборна единица, Радмила Шекеринска. На него пишува „Пада Рада – Пада Влада-15 јули“ како јасна порака дека охриѓани не забораваат на лажните ветувања дадени од нејзина страна на претходните парламентарни избори и дека ја нема нивната поддршка за изборите на 15 јули.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged