Охриѓанец паднал во провалија

Охрид

На 02.07.2020 во 11.00 часот било пријавено дека во с.Велестово, охридско, 64-годишен охриѓанец паднал во провалија, при што се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница Охрид, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

извор: МВР

Please follow and like us:
Tagged