Ахмети за Заев: Ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после друго зборува по митинзи, друго мене ми кажува на состанок

Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера гостуваше во албанската телевизија Сури ТВ (Syri TV), и на прашањето на модераторот зошто лидерот на СДСМ, Зоран Заев на неговите митинзи има оштра реторика против ДУИ и најавува дека ДУИ ќе оди во опозиција, Ахмети одговори дека Заев ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после се кае што рекол.

Заев ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после се кае што рекол. Друго зборува по митинзи, друго мене ми кажува на состанок, кажа Ахмети, пренесува ТВ21.

Ali Ahmeti rrëfehet për herë të parë për akuzat ndaj Thacit, planin për ndarjen e Kosovës, intervistën e tij në Hage, bisedën sekrete me ish shefin e Unmik dhe zgjedhjet e 15 Korrikut

Ali Ahmeti rrëfehet për herë të parë për akuzat ndaj Thacit, planin për ndarjen e Kosovës, intervistën e tij në Hage, bisedën sekrete me ish shefin e Unmik dhe zgjedhjet e 15 Korrikut…#SyriTv #CimPekaLive

Posted by Ali Ahmeti on Monday, July 6, 2020
Please follow and like us:
Tagged