(ФОТО+ВИДЕО) Рашела Мизрахи ја предводи коњаницата која оди кон Мечкин Камен

Македонија

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи коњаницата којашто традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен за да учествува во прославата на празникот Илинден.

„Во чест на Илинден заедно со коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ тргнавме од Зубовце до славното Крушево.

Ги пренесуваме спомените за славните Илинденци и како се сака Македонија.

Голема е честа да ја предводам коњаницата!
Нека ни е лесен патот низ македонските планини до Мечкин Камен!“, напиша Мизрахи на Фејсбук.

Во чест на Илинден заедно со коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ тргнавме од Зубовце до славното…

Posted by Рашела Мизрахи on Sunday, July 26, 2020

Оваа година предводник на илинденската коњица е нашата челична Рашела. Бајракот се вее Македонија да се гордее!

Posted by Igor Mehandzhiyski on Sunday, July 26, 2020
Please follow and like us:
Tagged